Aranżacja wnętrz Gdańsk – Najczęściej zadawane pytania FAQ

1. Jaki jest koszt wykonania projektu, aranżacji wnętrz?

 

Kompleksowy projekt mieszkania / domu / wnętrza użyteczności publicznej/ jest wykonywany indywidualnie po przesłaniu na mail: mail@ajot.co. Cena projektu uzależniona jest od powierzchni do zaprojektowania oraz planu.

 

2. Co należy dostarczyć, aby rozpocząć projekt wnętrza?

 

Abyśmy mogli rozpocząć pracę, należy dostarczyć plan wnętrza oraz metraż do zaprojektowania. Istotną informacją jest także podanie lokalizacja obiektu do zaprojektowania.
Należy również pamiętać, że praca nad projektem trwa i podanie terminu, w którym planowany jest początek remontu, również jest istotną kwestią. Wskazane minimum to pół roku przed planowanym remontem.

 

3. Co jeśli nie posiadam planu wnętrza?

 

Do sporządzenia oferty należy wtedy podać metraż projektowanej przestrzeni. Po podpisaniu umowy zostanie wykonana szczegółowa inwentaryzacja.

 

4. Ile razy można zlecić poprawę projektu aranżacji wnętrza?

 

Jeśli chodzi o rzut aranżacji 2d, to ilość naniesionych zmian jest nieograniczona. Jeśli chodzi o wizualizacje, to podczas współpracy przewidziana jest jedna poprawka, każde kolejne są dodatkowo płatne.
Wizualizacje w 99% są projektowane zgodnie z gustem klienta. Przed ich wykonywaniem wykonywany jest szczegółowy wywiad z Klientem, podczas którego ustalamy styl i wszystkie szczegóły.
Po wywiadzie Klient otrzymuje moodboard oraz podsumowanie ustaleń, na których wszystko jest określone.

 

5. Czy biuro projektowe pomaga wybrać materiały wykończeniowe?

 

Tak. Wybieramy wszystkie materiały wykończeniowe takie jak meble, oświetlenie i dodatki. Wszystkie materiały zawarte są w końcowej ofercie zawierającej linki oraz ceny produktów.

 

6. Czy wykonywane są projekty całych domów?

 

Tak. Jesteśmy w stanie przygotować gotowy projekt całego domu po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z Klientem.

 

7. Dlaczego warto skorzystać z usług architekta lub projektanta wnętrz?

 

Zaprojektowanie funkcjonalnego i estetycznego wnętrza to trudne zadanie i lepiej zlecić je profesjonalistom. Zaoszczędzimy wtedy nie tylko czas, ale i pieniądze. Profesjonalny projekt wnętrz pozwoli uniknąć wielu błędów i pomyłek oraz stworzy niepowtarzalne wnętrze. Projektanci często mają ciekawe pomysły oraz doradzą niecodzienne rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić miejsce czy odpowiednio zaaranżować dane pomieszczenie.

 

8. Co obejmuje projekt aranżacji wnętrz?

 

Projekt aranżacji wnętrz obejmuje kilka spotkań. Naszą współpracę dzielimy na 3 etapy polegające na:
a) ustaleniu rzutu aranżacji;
b) ustaleniu stylu oraz wizualizacje;
c) etapie wykonawczym, w którego skład wchodzą spotkania w sklepach (w celu pomocy wyboru odpowiednich materiałów oraz produktów), rysunki wykonawcze oraz kosztorys.

 

9. Czy istnieje możliwość spotkania z projektantem?

 

Tak. Wystarczy umówić się na dogodny termin.

 

10. Interesuje mnie projekt salonu z aneksem kuchennym czy mogę zamówić to w ramach jednego projektu?

 

Tak, jest to możliwe. Zajmujemy się aranżacją zarówno pojedynczych pomieszczeń, jak i całych domów.

 

11. Co wpływa na cenę projektu?

 

Cena projektu aranżacji wnętrz jest określana podczas spotkania. Na jej wysokość ma wpływ metraż oraz poziom skomplikowania projektu.

 

12. Czy wykonujecie projekty elektryczne?

 

Tak, projekt elektryki wchodzi w zakres rysunków wykonawczych i obejmuje zaprojektowanie gniazdek, punktów oświetleniowych. Ich rozmieszczenie ma ogromne znaczenie dla przyszłej funkcjonalności danego pomieszczenia.

 

13. W jaki sposób mogę zapłacić za projekt?

 

Płatności za projekt aranżacji wnętrz można dokonać za pomocą przelewu lub gotówki.

 

14. Jak długo trwa praca nad projektem?

 

Z założenia 2 miesiące, chyba że projekt przekracza 100m2 lub wymaga naniesienia wielu zmian. Często zgłaszają się do nas Klienci, którzy oddanie lokalu mają dopiero za rok czy dwa lata – wtedy dopasowujemy ofertę indywidualnie, w taki sposób, aby dostosować terminy do Klienta.

 

15. Czy proponowane przez architekta wnętrz materiały lub wyposażenie nie są za drogie (czy możliwe jest przedstawienie kilku opcji do wyboru?)

 

Tak, oczywiście. Przedstawiamy listę propozycji Klientowi i jeśli coś spotyka się z brakiem akceptacji, proponujemy inne produkty, które są bardziej atrakcyjne cenowo dla Klienta.

 

16. Czy biuro projektowe zajmuje się również zmianami deweloperskimi?

 

Bardzo często wykonujemy zmiany w projektach od dewelopera. Potrzebujemy wówczas rzutów z wymiarami, planu wodno-kanalizacyjnego oraz elektrycznego. Musimy też poznać oczekiwania Klienta co do zakresu zmian.

 

17. Mieszkam w Trójmieście, czy możliwe jest wykonanie projektu w tym miejscu?

 

Tak, nasze biuro projektowe wykonuje projekty aranżacji wnętrz głównie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz w Wejherowie. Po wcześniejszej konsultacji wykonujemy również projekty aranżacji wnętrz w różnych miastach województwa pomorskiego.


Kontakt

Ajot pracownia projektowa

Ul. Jana Heweliusza 13
80-890 Gdańsk

+48 532 748 846
mail@ajot.co

Godziny otwarcia pon - pt: 10.00 - 16.00
(spotkania umawiamy telefonicznie)

Formularz kontaktowy    Zróbmy razem piękne wnętrze!

    Jesteśmy dostępni na terenie Trójmiasta:

    Obszar działalności
    Skontaktuj się z nami