Nagrody za najlepsze aranżacje w Trójmieście

I MIEJSCE W KONKURSIE „Gdyński Apartament Przyszłości”

 

„Gdyński Apartament Przyszłości” miał stanowić przykładową wizję mieszkania, które za 20-30 lat może znaleźć się w położonym na styku lądu i morza tzw. Śródmieściu Morskim (Sea City). Prace projektantów miały uwzględnić tę specyfikę, w tym przywilej lokum – mieszkania, mającego widok na morze. Projekt miał być nowoczesny, oryginalny, a zarazem wygodny i funkcjonalny. Dopasowane do miejsca, czyli Sea City – nowo powstającej nadmorskiej dzielnicy Gdyni. Strefa dzienna, w której w skład wchodzi salon z kuchnią umiejętnie została oddzielona od strefy prywatnej tzw. “Inteligentną” szybą ,która pod wpływem impulsów elektrycznych staje się mleczna.

 

Na mlecznej szybie istnieje możliwość wyświetlania obrazu z internetu. Przez sufit poprowadzona została podłużna lampa, która spaja wszystkie pomieszczenia. Podkreślając atut wyjątkowej lokalizacji cała fasada od strony morza została przeszklona suwanymi drzwiami. Dodatkowym akcentem we wnętrzu jest roślinność, która zawsze będzie bliska człowiekowi. W tym przypadku na jednej ze ścian zastosowano tzw “zieloną ścianę” z mchu naturalnego, którego utrzymanie nie wymaga dodatkowej opieki. Do apartamentu można dodatkowo wejść poprzez winde panoramiczną.

 

Materiały zastosowane we wnętrzu to wylewka poliuretanowa na posadzce, płyty mdf lakierowane na biało, szkło oraz kamień. Szkło zastosowane zostało jako ważny element konstrukcyjny w meblach. Stół jadalniany, wyspa jak i łóżko opiera się właśnie na nim, dzięki czemu uzyskujemy poczucie unoszących się mebli w powietrzu. Duża szafa poprowadzona na całej ścianie podłużnej apartamentu stanowi miejsce do przechowywania.

 

 

https://www.weekendarchitektury.pl/gdynski_apartament_przyszlosci.html

ZWYCIĘZCA KONKURSU „Wyraź swoje wnętrze“

Konkurs “wyraź swoje wnętrze ” miał za zadanie wyłonienie oryginalnego projektu krzesła firmy SITAG, który finalnie został wprowadzony do sprzedaży. Grafika przedstawia swobodne interpretację litograficzną nazwy firmy, która w pionowych podziałach tworzy spójną formę z literami.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10150637312240571&set=a.10150637309320571

Publikacje naszych aranżacji wnętrz w Trójmieście

Publikacja projektu domu pod Gdańskiem w magazynie Prestiż
http://prestiztrojmiasto.pl/magazyn/98
Publikacja projektu domu pod Gdańskiem w magazynie Prestiż
http://prestiztrojmiasto.pl/magazyn/99
Publikacja projektu domu pod Gdańskiem w magazynie Time till POLSKA

Kontakt

Ajot pracownia projektowa

Ul. Jana Heweliusza 13
80-890 Gdańsk

+48 532 748 846
mail@ajot.co

Godziny otwarcia pon - pt: 10.00 - 16.00
(spotkania umawiamy telefonicznie)

Formularz kontaktowy    Zróbmy razem piękne wnętrze!

    Jesteśmy dostępni na terenie Trójmiasta:

    Obszar działalności
    Skontaktuj się z nami