DOM JEDNORODZINNY W GLIWICACH

Witam wszystkich miłośników dobrze zaprojektowanych wnętrz !

Dzisiaj mam przyjemność podzielić się z Państwem sesją zdjęciową wnętrza domu w Gliwicach , które miałam przyjemność projektować. Dom bardzo nietypowy, zaprojektowany na indywidualne zamówienie przez Pracownie projektową Inostudio. Wąska długa działka zainspirowała właścicieli oraz projektantów do zamknięcia ścian bocznych ( likwidacja okien) oraz wprowadzenie światła poprzez stworzenie wewnętrznego atrium , które jest oszklone z każdej strony. Pomysł niezwykły i bardzo oryginalny.

Dodatkowo wnętrza oświetlają duże okna od strony ogrodu. Na zdjęciu poniżej widać okno do salonu oraz do sypialni.

Już sama forma budynku jest na tyle ciekawa , że wspólnie z właścicielami postanowiliśmy aby wnętrza były minimalistyczne , ograniczone do najważniejszych potrzebnych mebli i funkcji .

Każde posunięcie projektowe jest przemyślane , wnętrze ma być przytulne, jasne , ale jednocześnie ciekawe.

Zacznę od zdjęć kuchni , ponieważ to moje ulubione pomieszczenie. Tutaj uwagę przyciąga drewniany blat dołożony na wyspę. Nietypowo jak na kuchnię, aczkolwiek stanowi to połączenie poprzez zastosowany materiał z jadalnią , gdzie jest stół wykonany z tego samego drewna.

Kuchnia znajduje się zaraz na wejściu , dlatego idea projektowa była taka , aby odciągnąć uwagę od jej ” kuchenności ” a przyciągnąć uwagę do drewna i obrazu. Rząd obrazów zaczynających się w kuchni , wiszących w jadalni a kończących  się w salonie stanowi główny akcent w jasnym wnętrzu ,który zaprasza nas do salonu.

 

 

 

Następnie dochodzimy do salonu , który zlokalizowany jest między atrium wewnętrznym a wysokim szkleniem wychodzącym na ogród . W salonie sofy ustawione są przodem do siebie ,aby domownicy mogli spędzać wieczory przy wspólnych rozmowach , kominku oraz książce.

 

 

Po drugiej stronie atrium , znajduje się strefa prywatna, sypialnia główna z garderobą oraz sypialnią,
siłownia , oraz pokój roboczy.

 

Zdjęcia pozostałych pomieszczeń mam nadzieję,że w przyszłości otrzymam, ponieważ dom zlokalizowany jest w Gliwicach , a ja w Gdańsku , to dzieli nas nie mały odcinek….

Autor sesji fotograficznej : Marcin Grabowiecki


Kontakt

Ajot pracownia projektowa

Ul. Jana Heweliusza 13
80-890 Gdańsk

+48 532 748 846
mail@ajot.co

Godziny otwarcia pon - pt: 10.00 - 16.00
(spotkania umawiamy telefonicznie)

Formularz kontaktowy    Zróbmy razem piękne wnętrze!

    Jesteśmy dostępni na terenie Trójmiasta:

    Obszar działalności
    Skontaktuj się z nami