NA JAKIM ETAPIE ZACZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z ARCHITEKTEM WNĘTRZ?

Rozpoczynałam współpracę z klientami na wielu etapach, począwszy od etapu, kiedy klienci dopiero myślą o zakupie mieszkania i prosili mnie o pomoc w wyborze podsyłając kilka rzutów i prosząc o opinie pod kątem funkcjonalności, lub po zakupie działki pod dom oraz na etapie bardzo późnym, po przekazaniu kluczy do mieszkania.

Druga sytuacja przedstawia etap , w którym jest zdecydowanie za późno , samo projektowanie wnętrza zajmuje minimum miesiąc, a najlepiej aby to były 2 – 3 miesiące. Podczas projektowania wnętrz przechochę z klientami przez wiele etapów , w których obie strony dobrze aby miały czas; ja na stworzenie optymalnego wnętrza , klienci na przemyślenie rozwiązań zaproponowanych przeze mnie. Nie są to łatwe decyzje dlatego dobrze aby były podejmowane na spokojnie zamiast poganiane telefonami z budowy ( takie sytuacje często się zdarzają :)).

Pierwsza sytuacja przedstawia moment, w którym mamy już kupione mieszkanie, ale nie jest jeszcze ono wybudowane, lub jest w trakcie budowy. Często na tym etapie mamy mozliwość za niewielką opłatą zmienić układ funkcjonalny mieszkania całkowicie – tak aby klientowi mieszkało się jak najbardziej komfortowo. Mieszkania projektowane przez deweloperów często nie są przemyślane i projektowane są szablonowo w związku z tym często się zdarza, że zmiana jest konieczna.

Dla przykładu poniżej przedstawiam dwa różne mieszkania , które przeszły zmianę układu funkcjonalnego po konsultacji ze mną;

W tym przypadku kuchnia została przeniesiona w miejsce pokoju i ściana między salonem a pokojem została zburzona w celu powiększenia przestrzeni dziennej. Dodatkowo drzwi do łazienki zostały przesunięte o 20 cm , co umożliwiło wstawienie prysznica. Niepotrzebny uskok w ścianie w korytarzu został zlikwidowany , dzięki czemu zyskaliśmy więcej miejsca na dużą szafę na całej ścianie po lewej stronie od wejścia. Dzięki temu zabiegowi efekt na wejściu do mieszkania jest dużo lepszy – wchodzi się na otwartą przestrzeń , zamiast na ścianę.

Druga aranżacja przedstawia większą zmianę. Klientom zależało na uzyskaniu jak największej otwartej przestrzeni .W mojej propozycji ściany między pokojami zostały zburzone , dzięki czemu uzyskaliśmy duży, przestronny salon z kuchnią. Mała toaleta została połączona z łazienką i powstała duża przestronna łazienka.

Stan zastały:

Rzut aranżacji po zmianie :

Podobna sytuacja dotyczy domów jednorodzinnych, nawet tych projektowanych przez architektów na indywidualne zamówienie. Nie każdy architekt projektując dom zdaje sobie sprawę jak najlepiej zaaranżować wnętrze , dlatego najlepiej na etapie współpracy z architektem zaprosić odrazu architekta wnętrz.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Albrecht

 


Kontakt

Ajot pracownia projektowa

Ul. Jana Heweliusza 13
80-890 Gdańsk

+48 532 748 846
mail@ajot.co

Godziny otwarcia pon - pt: 10.00 - 16.00
(spotkania umawiamy telefonicznie)

Formularz kontaktowy    Zróbmy razem piękne wnętrze!

    Jesteśmy dostępni na terenie Trójmiasta:

    Obszar działalności
    Skontaktuj się z nami