LOFT DLA FOTOGRAFA / NOWY YORK /

Dzisiaj zabieram Państwa do zjawiskowego wnętrza loftu w Nowym Yorku.

Loft ten został zaprojektowany dla fotografa, który szukał ostoi i spokoju oraz miejsca do stworzenia własnej pracowni, w której będzie mógł przyjmować klientów. Istniejący budynek poprzemysłowy ma konstrukcje opartą na żeliwnych kolumnach , co pozwoliło projektantom otworzyć całkowicie przestrzeń i podzielić ją według potrzeb klienta. Po wejściu do loftu wchodzi się w strefę reprezentującą dorobek właściciela , czyli w prywatną galerię do spotykania się z klientami , połączoną z pracownią. Dalej jest przestrzeń na w pół otwarta zawierająca duży salon połączony z kuchnią. Strefa prywatna oddzielona jest osobnymi drzwiami i w skład tej strefy wchodzi sypialnia z prywatną łazienką.

Proszę zwrócić uwagę na ograniczenie materiałów w tym projekcie. Całą przestrzeń spaja drewniana dębowa podłoga. Z desek dębowych została wykonana również okładzina ścienna oraz meble.
Stalowa kuchnia nawiązuje do słupów konstrukcyjnych + biel na ścianach oraz dodatkach.
Przełamanie pojawia się w łazienkach,ale tylko na podłodze, gdzie zastosowano kamień na podłodze w odcieniach szarości. Takie ograniczenie materiałów nadaje świeżość temu wnętrzu i ponadczasowość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Ajot pracownia projektowa

Ul. Jana Heweliusza 13
80-890 Gdańsk

+48 532 748 846
mail@ajot.co

Godziny otwarcia pon - pt: 10.00 - 16.00
(spotkania umawiamy telefonicznie)

Formularz kontaktowy    Zróbmy razem piękne wnętrze!

    Jesteśmy dostępni na terenie Trójmiasta:

    Obszar działalności
    Skontaktuj się z nami